top of page

Acerca de

Příběh chlorelly

gallery_60c0bff963be5.60c0bff963c48.png

Příběh ječmene je příběhem zdánlivě obyčejné trávy. Není ničím novým pod sluncem, protože lidé znali obilné trávy jako kvalitní zdroj potravy už od pradávna. Tráva je zdrojem výživy a síly všech býložravců. Nic jiného nepotřebují, všechny živiny najdou právě v trávě…

 

Osobně mě nadchl příběh Barbary Mooreové, která ve svých 56 letech ušla pěšky trasu ze San Franciska do New Yorku v délce 3200 mil. Šla jí 45 dní, 16 – 18 hodin denně. Byl to neskutečný výkon o to větší, že na své cestě jedla pouze ovoce a zeleninu a pila šťávu z trávy… Tomu říkám pravdivá reklama „zelenému palivu“ 😊. Šťávy z travin jako kvalitní výživu zkoumali hodně i vědci a nemálo se zasadili o rozšíření povědomí o její výživné hodnotě pro naše zdraví. Jedním z nich byl uznávaný japonský vědec Dr. Yoshihide Hagiwara, který se sám šťávami z travin vyléčil z chronické otravy rtutí a stal se velkým propagátorem této zelené výživy.

Osobně jsem byla dvakrát v OHI (optimum health institute) v Americe, kde se lidé léčí právě především šťávami z travin a na vlastní oči jsem viděla, co s lidmi tato výživná a očistná kůra dělá. Mnohé příběhy klientů institutu byly až dojemně „zázračné“. Pro mě z toho vyplynulo to, že dojemně zázračná je především regenerační schopnost našeho těla, pokud mu dáme šanci… Šťávu z trávy v podobě mladého ječmene piji už nějakých 18 let a nedám na něj dopustit.

V čem je pro mě ječmen unikátní?

funguje stejně jako chlorella v tom, že tělo komplexně doživí kvalitními živými živinami a zároveň jej jemně čistí

tím, že je to šťáva z trávy, tedy neobsahuje hrubou vlákninu, je obrovsky koncentrovanou živou výživou pro naše tělo a rychlým zdrojem energie

je to enzymaticky velmi silný nápoj – proto je skvělým „rozhýbávačem“ všech správných pochodů v těle

obsahuje i superantioxidanty, které umí chránit naše buňky, výrazně podporují jejich regeneraci a zpomalují stárnutí

má vysoké procento chlorofyllu, dodává nám energii potřebnou k obnově krve a správné funkci našich buněk

Co můžete od ječmene čekat?

Především rychlé „dobití baterek“, tedy poměrně rychlý nástup zvýšené hladiny energie a rychlé dobrání sil těla. V tom je ječmen naprostá jednička.

Stejně jako chlorella, i ječmen vám začne čistit střevo a tím brání zácpě. U lidí, kteří mají problémy na trávicím traktu oceňuji jeho regenerační a „uklidňující“ schopnost od dutiny ústní až po konečník. Lidé říkají, že mají pocit, že ječmen jim celé trávení „hladí“ a uklidňuje. Tím, že to je šťáva z trávy, neobsahuje lepek a je tedy výbornou potravinou pro celiatiky. Tím, že neobsahuje hrubou vlákninu, krásně klidní trávicí trakt např. při žaludečních vředech, žlučníkových obtížích, ulcerozní kolitidě atd.

Podporuje organismus v boji s rakovinou (především díky superantioxidantům), pomáhá udržet v kondici lidi, kteří procházejí léčbou ozařováním či chemoterapií. Podporuje správnou krvetvorbu, brání vzniku anemie.

 

Je skvělou potravinou pro lidi v zátěži – pro manažery, kojící matky, pro sportovce, pro lidi ve stresu – no, prostě pro každého žijícího v dnešní hektické době.

Pro koho ječmen není vhodný?

Pro toho, kdo z jakéhokoliv důvodu živou, zdravou a zelenou potravinu nechce.

 

Pro nás ostatní je v této době pravým výživovým požehnáním.

gallery_60c0bff9b4938.60c0bff9b4b66-2.png
gallery_60c0bff963be5.60c0bff963c48.png
gallery_60c9d1256008b.60c9d125600eb.heic
gallery_60c0bffa0f95d.60c0bffa0f9bd-2.png
bottom of page