top of page

Acerca de

Jitka & JOYin

oranžové květy
"MOJE CESTA JE UČIT LIDI, JAK BÝT ZDRAVÍ"
BC. JITKA AGLAIA MALINSKÁ

Kdo z nás by nechtěl žít důstojný, smysluplný a radostný život?

1637671890_FOTO_TVEREC_edited.jpg

Dnešní doba nás tlačí do „škatulek“ rolí, které jsou po nás požadovány a často zapomínáme na to, kdo vlastně jsme, co chceme a co nás baví a těší. Tohle téma se pro mě osobně stalo před mnoha lety výzvou a dnes, i díky svým osobním zkušenostem s vážnou nemocí,  jsem (a ráda)  průvodcem lidem, kteří chtějí, potřebují nebo už prostě musí nastoupit na cestu životní změny.

Obrovsky mě baví sledovat proces, kdy se z člověka sevřeného často „malými“ okolnostmi stává někdo, kdo přebírá zodpovědnost za své zdraví a svůj život do svých vlastních rukou. 

Mojí profesionální rolí vždy byly a jsou i nadále Pomáhající profese.

Ve svém původním povolání jsem strávila 25 let ve zdravotnictví, zdravotnickém školství a v oboru speciální pedagogiky zaměřené na vzdělávání dospělých.

Mojí velkou vášní vždy byla přírodní medicína a psychologie, kterým se věnuji od svých 25 let nepřetržitě. Prošla jsem studiem různých směrů celostní péče o člověka, učila se od zkušených bylinkářů, terapeutů a duchovních mistrů, prošla jsem dlouhodobým koučovacím výcvikem.

Poznání, že člověku můžeme pomáhat i jinak, než často direktivní klasickou medicínou, mě nakonec úplně odvedlo ze zdravotnického a školského systému. Chtěla jsem lidem pomáhat tak, aby si finálně byli schopni pomoci oni sami. Aby mě ideálně už nepotřebovali 😊... Aby porozuměli tomu, proč se jim děje to, co se jim děje a mohli změnit věci, na které je jejich tělo často i nemocí upozorňuje.

Chtěla jsem lidem pomáhat ne tak, jak nám to diktuje „strana a vláda“ (a pojišťovny…), ale tak, jak ten který člověk v dané chvíli potřebuje. Každý z nás je individuální bytostí s vlastním životním příběhem a nemůžeme chtít univerzální návody na zdraví. Je třeba člověka respektovat právě  jako individuální bytost a hledat s ním jeho osobní cesty ke zlepšení fyzické i psychické pohody.

Dnes, ve své individuální práci s lidmi, kombinuji zdravotní celostní přístup s koučovacími metodami a s klienty pracujeme na tom, aby se jejich chorobopisy postupně měnily zpátky v životopisy. Věřím, že se nám to společně daří.

Zajímá vás více o tom, jak jsem se dostala k zeleným potravinám?

Přečtěte si celý příběh.

oranžové květy

JOYin

Společnost JOYin jsem zakládala v době, kdy jsem měla sen vybudovat ozdravný institut, kde se budou lidé učit, jak být zdraví a v pohodě (proto JOY in = Radostný institut 😊). Mojí původní vizí bylo vybudovat „kamenný“ institut, kde lidi povedeme k tomu, jak se o sebe starat z hlediska zdraví fyzického i mentálního a budeme je učit jednoduché a žitelné modely sebepéče. 

S tím jsem před 15 lety odcházela ze zdravotnictví. Mimo individuální práci s klienty jsem v té době začala spolupracovat se společností, která na náš trh dodává živé a čisté zelené potraviny. Ty se za uplynulých mnoho let staly běžnou součástí jídelníčku mého, celé mé rodiny i mnoha klientů. Věřím, že když je naše tělo dobře vyživené a vyčištěné, nastoupí v něm samouzdravující mechanismy. Proto zelené potraviny vnímám jako skvělého pomocníka na cestě obnovy zdraví a fyzické i psychické energie.

Do dnešního dne jsem myšlenku „kamenného“ zařízení zatím nerealizovala, protože jsem časem pochopila, že na to, abych učila lidi, jak být zdraví a zodpovědní sami za sebe, nepotřebuji fyzický institut.  To, co potřebuji a stále mám,  je moje vášeň pro věc a parta stejně smýšlejících nadšenců, ochotných lidem pomáhat a učit je, jak být zdraví a v pohodě.

Dnes mám kolem sebe tým dobrých lidí, kteří dělají dobré věci 😊 Jsou to lidé, kteří často sami procházeli obdobím výzev v podobě nemoci či jiné náročné životní zkušenosti a i díky tomu dobře rozumí starostem jiných. Jsou to lidé, kteří dokázali pomoci sami sobě a dnes pomáhají osobně či prostřednictvím různých projektů dalším lidem na cestě ke zdraví. Jsou to lidé, které mám ráda a vážím si jich za práci, kterou na poli osvěty ke zdraví odvádějí.

A o tom je dnes JOYin – virtuální a lidský institut, který vás povede na cestě k vašemu zdraví...

oranžové květy
"POKUD MÁŠ RÁD TO, CO DĚLÁŠ, BUDEŠ ÚSPĚŠNÝ"
MGR. DAGMAR SOBOTKOVÁ
1637672311_FOTO_TVEREC_1__edited.jpg

Jmenuji se Dáša a jsem asistentkou Jitky Malinské,

majitelky společnosti JOYin. 

Vystudovala jsem v magisterském studiu obor Právo. Mám ráda nové výzvy, rozmanitou, zodpovědnou práci, ráda se učím nové věci a také ráda pomáhám lidem a komunikuji s nimi. To jsou i důvody, proč spolupracuji se společností JOYin. O rozmanitost a nové výzvy zde opravdu není nouze a baví mě společnost pozitivních lidí, se kterými spolupracujeme. 

Mimo komunikace s vámi vytvářím veškerou grafiku, kterou můžete vidět nejen na našich sítích - Facebook, Instagram, Linkedin, ale mým výtvorem jsou i tyto webové stránky.

S Jitkou jsme se potkaly před dvěma lety náhodou, ale protože nic není náhoda, dnes jsem tu pro vás a ráda v roli Jitčiny asistentky :).

bottom of page