top of page

Acerca de

Příběh borůvky

gallery_610792cde305a.610792cde30b7.heic

Také máte rádi borůvkové knedlíky či koláč? Když byly děti malé, tak jsme vždy v létě vyrazili do lesa, kluci si povinně museli nasbírat každý alespoň hrneček a já pak dělala borůvkové „kynuťáky“ ve velkém… Dnes, samozřejmě dávám přednost borůvkám čerstvým a v této době jsou pravidelnou součástí mých snídaní.

Tahle naše nenápadná lesní bobulovina mimo to, že výborně chutná, je také jednou z nejúžasnějších superpotravin.

Je vynikajícím antioxydantem, obsahuje látky, které dokážou účinně bojovat s volnými radikály v našem těle, dovede tedy předcházet „stárnutí“ a poškození buněk. Je revitalizační a tonizující.

Borůvka je bohatá na vitamíny a minerální soli, např. železo, měď, selen, zinek a zejména obsahuje vápník a draslík, které jsou základními prvky pro pohodu kosterního systému, nehtů, zubů a vlasů.

Železo je na druhé straně nezbytné pro mnoho funkcí, jako je produkce hemoglobinu, který se používá k transportu kyslíku v našem těle a také k produkci proteinu, který tento kyslík fixuje ve svalech. Obsahuje také vitamíny A, B, C, E.

Je přirozeným protizánětlivým prostředkem a působí i proti bolesti. Borůvka obsahuje kyselinu salicylovou a další organické kyseliny, které mají velmi přirozený a účinný účinek na zmírnění bolesti. Advertisement.

Kromě toho jsou borůvky schopny zmírnit zánětlivé problémy, ať už se jedná o záněty vnější kůže nebo záněty vnitřní tkáně, například v případě revmatoidní artritidy.

Protizánětlivý účinek je proto platnou oporou pro boj a zmírnění jakéhokoliv zánětlivého stavu v těle. I v případě zácpy, úplavice, cystitidy nebo jiných střevních problémů je borůvka indikována díky této protizánětlivé a protibolestivé podpoře.

Prostě kudy prochází našim tělem, tudy léčí 😊

Ne nadarmo duchovní léčitel Anthony Wiliam považuje borůvku za naprosto nejlepší léčivou potravinu naší planety. Věří, že borůvky obsahují starodávné, posvátné nebeské informace, které se týkají přežití a sahají desetitisíce let zpátky.

A protože jsou jich plné lesy a navíc chutnají naprosto báječně, proč si trochu nevylepšit své zdraví 😊?

gallery_610792cc8063b.610792cc8069d.jpg
gallery_610792cc9c7b0.610792cc9c806.jpg
bottom of page