top of page

Podpořím své tělo, aby to zvládlo...Ptáte se, co má zvládnout 😊 ? Všichni víme. No, nazvěme to třeba „tlak doby temna“… Každý pod tím pojmem můžeme mít něco svého, co nás v současné době alespoň sem tam sevře. Myslím, že není třeba jmenovat… udržet si klidnou mysl a v důsledku i zdravé tělo je někdy opravdu velký výkon. Mám hodně kamarádů, kteří pracují v pomáhajících profesích (lékařů, psychologů, terapeutů, koučů…) a věřte, mají toho opravdu „nad hlavu“. Sama to vidím na klientech, v jakém (především psychickém) stavu přicházejí.


Co s tím? Nemám univerzální návod, to ani nejde. To, co funguje mně, je nastolení pravidelného režimu, přes který „nejede vlak“.


Pití teplé vody, pravidelné protahování (když ne cvičení 😊) po ránu, co nejvíce chodím na vzduchu přes den (pro mě ideálně v lese), nepouštím zprávy v televizi ani rádiu (ony ke mně stejně doputují…), jím chlorellu, piju ječmen, vařím si jídlo sama, přidávám bylinky a doplňky typu vit. C, D, Zinek, Magnezium, koloidní stříbro a zlato…


A hlavně - v rámci životního minima udělám každý den:

  • Jednu pracovní věc, do které se mi nechce (prostě sním tu svoji „žábu“)

  • Jednu věc, kterou potěším někoho okolo sebe (dám mu ten psychický „ vitamín“)

  • Jednu věc, kterou potěším sama sebe (sobě dám tu sladkou „zmrzlinku“)


Je to jednoduché, dalo by se říci blbuvzdorné, ale možná právě proto funkční. V době, kdy nás rozkolísává spousta věcí, je potřeba hledat své pevné body, ty zakotvit ve svém životě a nedat si je vzít.


Ne náhodou slovo Svoboda má ve svém základu Svo – bod, tedy svoboda je o nalezení svého pevného bodu. Proto ji hledejme, každý po svém, ale hledejme. Věřím, že svůj pevný bod dříve či později všichni najdeme 😊.Comments


bottom of page